Pieczenie i świąd okolic intymnych - czy to grzybica?

Witam. Przez ostatnie 4 dni bardzo piecze i swędzi mnie miejsce intymne – okolice łechtaczki... nie wiem co robić... jest zaczerwieniona i znajduje się tam biały nalot... myślę, że jest to grzybica, lecz nie jestem pewna... proszę o pomoc... !

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Opisane objawy wskazują na infekcję dróg płciowych – jednak bez badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania, a tym samym zalecenia leczenia.
Proszę spróbować preparatów łagodzących okolice intymne dostępne bez recepty w aptekach oraz umówić się na wizytę u lekarza ginekologa. Dopiero po badaniu lekarz będzie mógł zalecić leczenie.
Jeżeli współżyje Pani z Partnerem proszę go wypytać czy u niego występują dolegliwości – jeżeli tak, wskazana będzie wizyta u dermatologa.
Pozdrawiam.