Pieczenie i zaczerwienienie oczu, kłucie w kącikach

Pieczenie i zaczerwienienie oczu klucie w koncikach oczu i wrazenie jak by cos wpadlo do oczu zaznaczam ze pracuje w cynkow i jest tam parujacy roztwór kwas solnego czy to moze miec zwiazek i co to jest ??

Witam.
Pana problemy związane z oczami maja ścisły związek z oparami kwasów co w konsekwencji negatywnie wpływa na komfort widzenia.
Pozdrawiam

tak. ma to związek. Kwas solny reaguje z powierzchnią oka i ją uszkadza. doprowadza do mikroubytków nabłonka rogówki i wywołuje kłujący ból. należy udać się do okulisty po żel gojący i krople,które wypłuczą nadmiar 'kwasu'.