Pieczenie penisa i wydzielina

Od 2 dni czuję pieczenie penisa, a teraz w dodatku pojawiła się jakaś wydzielina. Co to może być? Jak to leczyć? Dodam, że mam 20 lat i nie współżyję.

Witam!

Objawy, które Pan podaje mogą świadczyć o infekcji w obrębie cewki moczowej.
Ogólnie zapalenia cewki moczowej ze względu na przyczynę można podzielić na rzeżączkowe i nierzeżączkowe, często przenoszone są drogą płciową, ale niekoniecznie.

Do objawów należą wyciek z cewki moczowej - mętny, śluzowy, ból przy oddawaniu moczu i inne objawy dyzuryczne (związane z problemami z oddawaniem moczu, częstomocz, pieczenie cewki moczowej, uczucie niepełnego oddania moczu).

Należy udać się do swojego lekarza rodzinnego, aby włączyć odpowiednie leczenie antybiotykiem. Do potwierdzenia zakażenia wykonuje się badania dodatkowe - badanie ogólne moczu, badanie bakteriologiczne pośrednie i bezpośrednie (wymaz z cewki moczowej i posiew). Pierwsze pozwala potwierdzić infekcję (bakterie i leukocyty w moczu), a dwa kolejne wskazują na patogen i pozwalają ustalić leczenie celowane przeciwko konkretnemu mikroorganizmowi.

Pozdrawiam serdecznie!