Pieczenie skóry głowy

Witam, mój problem wiąże się ze skórą głowy. Od paru lat leczę się na łojotokowe zapalenie skóry. Zmiany były widoczne jedynie na plecach. Po jakimś czasie włosy zaczęły się przetłuszczać, ale na skórze głowy nie było żadnych zmian oprócz pojawiających się sporadycznie krost. Włosy myłam zawsze szamponami przeciwłojotokowymi np. Selsun Blue, Dermena, Nizoral Kerium DS. Jednak po jakimś czasie zawsze na wiosnę dochodził świąd i pieczenie skóry głowy. Nie mogłam sobie pomóc żadnym kosmetykiem. Udałam się miesiąc temu do lekarza, który stwierdził mikroskopem, że nie mam żadnych zmian na skórze, żadnych wyprysków zaczerwienienia ani nawet łupieżu. Dostałam lek robiony i zabiegi mezoterapii, jednak włosy strasznie wypadają i dalej czuje pieczenie. Jadłam oczywiście wszystkie możliwe leki: Vitapil, Biotebal, kompleks witamin, vitamine b6 i nic. Podczas następnej wizyty dostałam Dermovate 50 ml i dalej mam stosować ten lek robiony. Niestety nie znam składu, ale na pewno jest na spirytusie. Do tej pory myłam głowę zawsze rano, teraz myję co 2 dni i dalej nic nie pomaga. Włosy się sypią i ciągle mnie piecze. Wcześniej używałam również Lacoid Crelo i Elocom oczywiście nie razem tylko w dużych odstępach czasu. Nie pomogło. Kąpałam się w emolium, zanurzałam także głowę dla złagodzenia pieczenia. Też nie pomogło. Błagam o pomoc... Zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest wysuszenie skóry przez te szampony. Zaczęło się bardziej po Nizoralu wypadanie i pieczenie, ale już minęło 2 miesiące od kiedy ostatnio nim myłam. Wcześniej było pieczenie, ale nie tak mocne jak teraz i włosów teraz wypada na potęgę. Albo grzybica, moze gdzieś w naskórku - nie wiem nie znam sie na tym, ale jakaś przyczyna musi być. Gdzie mogę sie udać na badanie skóry? Czy to może być grzybica? Jem również na alergię Amertil, ale nie widzę poprawy. Proszę o poradę i pomoc. Jestem z Bielska-Białej. Pozdrawiam Katarzyna

Pytanie zadane 17-09-2012r. o 04:15
mgr Kamila Krocz porady udziela mgr Kamila Krocz

psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.

Porada eksperta

Witam! Rzeczywiście zmiany powstające w łojotokowym zapaleniu skóry stanowią bardzo dogodne środowisko dla rozwojów grzybicy. Jednak objawy grzybicy takie jak świąd powinny zanikać po stosowaniu preparatów z ketokonazolem np. Nizoralu. W łojotokowym zapaleniu skóry konieczne jest ciągłe stosowanie szamponu o działaniu przeciwgrzybicznym. Dlatego jeśli Nizoral działa na Panią niekorzystnie trzeba wybrać inny środek. Proponuje również poprosić dermatologa o pobranie zeskrobin ze skóry i zbadanie ich pod mikroskopem. To powinno ostatecznie odpowiedzieć na pytanie czy przyczyną dolegliwości jest grzybica. Świąd, uczucie pieczenia, wypadanie włosów a szczególnie łojotok są też podstawowym objawami łuszczycowego zapalenia skóry. Leczenie jest trudne i przewlekłe. Charakterystyczne dla tej choroby jest to, że leki dobiera się dla każdego pacjenta indywidualnie, często na zasadzie prób. Często wymaga to wielokrotnego powrotu do lekarza i zmiany terapii. Dlatego jeśli dolegliwości u Pani nie ustępują proszę ponownie udać się do specjalisty. Terapia opiera się na podawaniu środków złuszczających naskórek, leków przeciwgrzybicznych, delikatnych kortykosteroidów, środków przeciwzapalnych i nawilżających. Niekiedy pomocne bywają zabiegi z użyciem lasera. Należy również, szczególnie na wiosnę, unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych ponieważ mogą nasilać objawy. Pozdrawiam lek. med. Dominik Siutka

Artykuły na ten temat:
Dyskusje na ten temat na Forum Zdrowie »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Pieczenie skóry głowy, wypadanie włosów - co robić?

Witam. Nigdy nie miałam problemów z włosami ani ze skórą głowy, ale od jakiegoś...

lek. Joanna Gładczak Porady udziela lek. Joanna Gładczak lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
Swędzenie i pieczenie skóry po farbowaniu włosów

Witam! Od jakichś 2 lat farbuję włosy różnymi farbami. Po około 2 godzinach po zmyciu farby...

lek. Izabela Brym Porady udziela lek. Izabela Brym lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
Wypadanie włosów przy braku żelaza w organizmie

Witam, przez niski poziom żelaza wypadały mi włosy. Żelazo z przepisu lekarza brałam i przestały...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Ocena przyczyny łysienia skóry głowy

Witam! Od wielu lat mam problem z wypadającymi włosami, ale nie powoduje to łysienia, pomimo...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Jak stosować leki na łysienie?

Witam! Mam 20 lat, jestem mężczyzną. Wcześniej już tu pisałem - opisywałem mój problem...

lek. Joanna Gładczak Porady udziela lek. Joanna Gładczak lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
Jak wzmocnić włosy i pozbyć się zakoli?

Witam, mój problem polega na tym, iż posiadam zakola w wieku 17 lat. Moje włosy są bardzo...

lek. Magdalena Szymańska Porady udziela lek. Magdalena Szymańska lekarz medycyny na specjalizacji z dermatologii i wenerologii.
Zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów

Witam od 22 lat mam problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Natura obdarzyła mnie burzą...

lek. Dominik Siutka Porady udziela lek. Dominik Siutka absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie
Przyczyny ciemnienia włosów

Dziękuję bardzo za odpowiedź na moje pytania. Chciałabym się jeszcze dowiedzieć o tym co Pani...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Wypadanie włosów za uszami u nastolatka

Witam. Mam córkę co ma 11 lat i ona przez 4 miesiące łysieje za uszami i zrobiła się...

dr n. med. Małgorzata Salamon Porady udziela dr n. med. Małgorzata Salamon specjalista dermatolog i wenerolog.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij