Pieczenie skóry krocza, moszny, pośladków i odbytu a prostata

Witam! Mam 30 lat i od ok. roku uskarżam się na nieprzyjemne objawy w okolicach krocza i odbytu, dokuczające mi szczególnie podczas siedzenia. Odczuwam pieczenie skóry krocza, dolnej części moszny, okolic pośladków i odbytu. Pieczeniu towarzyszy także uczucie wilgoci, pocenia się skory, ściągania. Dodatkowo w kroczu odczuwam ucisk, jakbym siedział na piłce, albo na wałku, dlatego tez trudno mi zachować prostą pozycje na krześle. Innymi objawami jakie mi dolegają w tych okolicach są regularne zaparcia (od zawsze), częste wiatry po posiłku, a także delikatne pieczenie po oddaniu moczu w końcówce przewodu, i niecałkowite jego oddanie, tj, zdarza się że po wyjściu z ubikacji muszę wrócić, aby oddać kilka ostatnich kropli. Dotychczas byłem u lekarza proktologa, który stwierdził hemoroidy zewnętrzne I-szego st., oraz u lekarza rodzinnego, ale ich zalecenia i leki, które mi przepisali (antybakteryjne żele i mości, środki przeczyszczające) nie przyniosły znaczącej poprawy. Coraz trudniej mi wysiedzieć w pracy 8 godzin. Co mi może dolegać, na jakie badanie powinienem się udać w pierwszej kolejności? Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Jeżeli zalecenia, które wydali lekarze nie przyniosły efektu warto pokusić się jeszcze o konsultację urologa - konieczne jest bowiem sprawdzenie jak wygląda Pana prostata.
Ze względu na zgłaszane problemy z oddawaniem moczu konieczne jest także wykonanie badania ogólnego moczu, a w przypadku nieprawidłowego wyniku również posiewu moczu. Jeżeli dawno nie miał Pan wykonywanych badań podstawowych z krwi wskazane jest również ich oznaczenie - koniecznie z poziomem glukozy.
Jeżeli również te działania nie przyniosła efektu można poprosić o konsultację dermatologa - nie jest konieczne skierowanie.
Proszę się również zastanowić czy podrażnienie nie jest spowodowane używanym proszkiem do prania, czy środkami czystości. Konieczne jest również noszenie bielizny z naturalnych i oddychających materiałów, lepiej aby nie przylegały bardzo ściśle do ciała.

Pozdrawiam