Pieczenie warg sromowych. Jak to wyleczyć?

Dzień dobry. Od około 3 dni bardzo swędzą mnie, a zarazem przy dotykaniu pieką, wargi sromowe mniejsze. Do tego zrobiły się na nich takie małe pęknięcia i to bardzo boli. Jest to bardzo uciążliwe, bo przy każdym ruchu i otarciu o ubranie coraz bardziej swędzi i boli. Proszę o jakąś poradę co zrobić, aby to wyleczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Konieczna jest wizyta u ginekologa, który zbada Panią i  oceni, co jest przyczyną Pani dolegliwości. Możliwe, że cierpi Pani
np. na infekcję grzybiczą w obrębie pochwy i sromu. Może ona objawiać się pieczeniem, świądem, a nawet uszkodzeniem skóry w wyniku drażnienia jej i drapania. Jeśli ta diagnoza potwierdzi się w badaniu, lekarz zleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!