Piekący ból po usunięciu żylaków odbytu

Witam! 25 czerwca zdecydowałam się usunąć zewnętrznego żylaka odbytu, który doskwierał mi przez kilka lat wypadając co 4-6 miesięcy. W poniedziałek miałam zdjęte szwy, lecz ciągle odczuwam ból taki piekący w odbycie oraz ból przy wypróżnianiu. Nie wiem czy to jest normalne. Użyłam czopka procto-glyvenol i wkładając go czułam pewien opór po tej stronie gdzie jest rana, czy tak powinno być ? czy mam jakieś powikłania po zabiegu?

Takie dolegliwości mogą jeszcze występować przez 2-3 tygodnie po tego typu zabiegu i są związane z gojeniem się ran. Radzę tylko w przypadku stanu pooperacyjnego po tego typu zabiegu nie stosować preparatów farmakologicznych w postaci czopków tylko maści.