Piekący wyciek z przyzębia a wykrycie bakterii provotella

Witam bardzo serdecznie,po wymazie z dziąsła wykryto u mnie bakterie provotella ponieważ od dłuższego czasu mam piekący wyciek z przyzębia problem w tym ze jest to coraz bardziej uciążliwe zaczęło się 5 lat temu po zrobieniu koronki na martwym korzeniu po jakimś czasie zęba usunęłam lecz ta piekąca wydzielina przeniosła się na kolejnego zęba czym to może być spowodowane czy wykrytą bakterią?proszę o poradę bo jest to bardzo uciążliwe z góry serdecznie dziękuję.

Szukałbym przyczyny w nieprawidłowościach odbudowy protetycznej , lub problemów z samym korzeniem i tkankami okołozębowymi bądź chorobami przyzębia.
Potrzebna jest diagnostyka obrazowa (RTG) sam wymaz nic nam nie powie , w wymazach z jamy ustnej można wyhodować bakterie kilku tysięcy gatunków , czasem dość zaskakujących