Pieprzyk w okolicach intymnych a czerniak

Witam mam 23 lata i od zawsze w okolicach intymnych miałam pieprzyka natomiast dopiero ostatnio zaniepokoił mnie jego wygląd od zawsze był dość duży i wypukły natomiast wydaje mi się że się powiększył co gorsza zauważyłam na nim czarne plamki (kropki) szukałam na internecie jakichś informacji i natknęłam się na informacje o czerniaku czy to może być czerniak? do kogo powinnam się udać do dermatologa czy onkologa ? Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Obydwaj specjaliści (dermatolog i onkolog) są osobami kompetentnymi potrafiącymi rozróżnić zmianę podejrzaną od zwykłego znamienia barwnikowego.
Ani do dermatologa ani do onkologa nie jest potrzebne skierowanie.