Piersi z przewagą utkania gruczołowego, w obu sutkach liczne ogniska torbielowate

40 lat. Piersi z przewagą utkania gruczołowego. W obu sutkach liczne ogniska torbielowate-Prawy: g5-4mm, g6-2mm, zabrodawkowo 4mm.Lewy: g12-zrazik torbielowaty 10x8x5mm, drobne torbielki na obwodzie sutka-do 3mm. Czy to już niepokojące zmiany? Jakie należy podjąć kroki?

W tym wieku takie zmiany nie są niepokojące, proponuję jednak wykonać mammografie jeżeli dotychczas jeszce Pani jej nie miała. należy też pamietać, że wszystkie badania piersi zarówno USG jak i mammografię najlepiej jest wykonywać w pierwszj fazie cyklu miedzy 5-10 dniem cyklu