Pierwsza pomoc po pęknięciu żylaka

Witam! Mojej Babci przed chwilą pękł żylak poleciało dość dużo krwi, zrobilam opatrunek uciskowy i chwilę potrzymalam kończynę dolną w górze, czy muszę jechać na pogotowie?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wizytę u lekarza, nie ma zagrożenia życia, jednak ranę taką powinien zaopatrzyć chirurg i podjąć ew. decyzję o kwalifikacji do zabiegu usunięcia żylaków.