Pierwszą tabletkę wzięłam w ósmym dniu cyklu. Kiedy wystąpi krwawienie?

Rozpoczęłam branie tabletek w 8 dniu cyklu. Czy krwawienie wystąpi dopiero w 7-dniowej przerwie po skończeniu opakowania, czy w normalnym terminie? Podejrzewam ciąże, ponieważ nie zabezpieczyłam się dodatkowo przy pierwszym opakowaniu. Kiedy powinnam zrobić test ciążowy, żeby wynik był wiarygodny? Czy dopiero w dniu spodziewanego krwawienia po skończeniu opakowania tabletek? Czy w dniu kiedy powinnam dostać okres, gdybym nie rozpoczynała tabletek? Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy braniu tabletek nie występuje już normalny termin miesiączki, krwawienie jest wywoływane sztucznie przez odstawienie hormonów i nie jest ono tożsame z fizjologiczną miesiączką. Jeżeli zaczęła Pani brać tabletki w 8 dniu cyklu, to przez pierwszy tydzień ich brania powinna się Pani dodatkowo zabezpieczać. Przy pierwszych dwóch, trzech opakowaniach tabletek występuje zwiększona szansa na wystąpienie plamień w trakcie przyjmowania tabletek, co jest rodzajem ich działania niepożądanego. Właściwe krwawienie powinno nastąpić w trakcie przerwy w ich przyjmowaniu. T

Test ciążowy należy wykonać w trzy tygodnie po ostatnim stosunku, który nie był zabezpieczony, najlepiej gdyby go Pani wykonała przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!