Pierwsze opakowanie i pierwsze obawy

Dziś wzięłam 12 tabletkę 1 opakowania N*** a mój chłopak skończył we mnie zanim wzięłam 12 tabletkę, jednak mam obawy ponieważ od czasu pierwszego dnia przyjmowania tabletek (1 dzień miesiączki) miałam normalne krwawienie przez ok 7 dni a do dziś mam brązowe plamienie, czy mogę czuć się bezpieczna? No i czy podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek (w czasie kiedy powinna pojawić się "miesiączka") mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia oraz bez obawy zajścia w ciążę? Oczywiście zdaję sobie sprawę z ryzyka złapania chorób przenoszonych drogą płciową, lecz mam stałego partnera i oboje jesteśmy zdrowi. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli rozpoczęła Pani pierwsze opakowanie w pierwszym dniu cyklu, tj w pierwszym dniu miesiączki to tabletki wykazują swoje działanie już od pierwszej doby. Jeżeli przez cały cykl będzie przyjmować Pani tabletki regularnie, a nowe opakowanie rozpocznie nie później niż w 8 dniu przerwy, to będzie Pani zabezpieczona przez cały ten czas.

Z kolei plamienia są najczęstszym działaniem niepożądanym tabletek w pierwszych miesiącach ich stosowania. Ich występowanie nie świadczy o zmniejszonej skuteczności preparatu.
Pozdrawiam.