Pierwsze uderzenie serca u płodu

Witam, ciekawi mnie powód, na skutek którego po raz pierwszy zaczyna bić serce płodu, co jest przyczyną tego pierwszego uderzenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety wiedza medyczna dotycząca tego tematu nie jest pełna, co oznacza, że nie znamy dokładnych szczegółów. Dostępna wiedza wskazuje jednak, że przyczyną pierwszego uderzenia jest skurcz dojrzałej komórki układu bodźco-przewodzącego, która pobudza kurczliwość kolejnych komórek. Ta zdolność komórek zapisana jest natomiast w DNA.