Pierwszy dzień cyklu a badania hormonalne

Witam, moja ginekolog zleciła wykonanie badań hormonalnych krwi między 3-5 dniem cyklu. W dniu spodziewanej miesiączki dostałam delikatnego plamienia, a po 3 dniach pojawił się normalny okres. Mam pytanie jak teraz powinnam wyznaczyć pierwszy dzień cyklu czy od momentu plamienia czy od normalnego krwawienia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! W Pani sytuacji proszę przyjąć, że pierwszy dzień cyklu wystąpił w momencie pojawienia się obfitego krwawienia, takiego, jakie zwykle sygnalizuje moment pojawienia się miesiączki. Plamienia wynikają najpewniej z niedoboru progesteronu - zaburzeń hormonalnych i nie jest to właściwa miesiączka. Pozdrawiam serdecznie!