Pierwszy raz biorę tabletki. Dlaczego nie pojawia mi się okres?

Pierwszy raz biorę tabletki. W niedzielę wzięłam ostatnią i do dziś nie mam okresu. Miałam stosunek, ale nie do końca było. Czy mam się obawiać? Czy po prostu organizm inaczej działa, ponieważ dopiero zaczęłam je brać?

Redakcja abcZdrowie

Dziś mija Pani trzeci dzień bez tabletki antykoncepcyjnej i brak krwawienia z odstawienia nie powinien niepokoić, gdyż nie u wszystkich kobiet krwawienie to rozpoczyna się 2-3 dnia. Nieprawidłowa jest sytuacja nie wystąpienia jakiegokolwiek krwawienia do dnia rozpoczęcia kolejnego opakowania. Krwawienie z odstawienie nie musi, także zakończyć się do momentu rozpoczęcia nastepnego opakowania.