Pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Chyba choruję na PCOS

Witam. Mam 17 lat. Zawsze byłam osobą dosyć pulchną. Jedynie w wieku 15 lat byłam szczupła przez około 3 miesiące. Obecnie ważę 59 kilogramów przy wzroście 162 cm. Zawsze największą ilość tkanki tłuszczowej mam na brzuchu. Myślę, że to otyłość brzuszna. Pojawiły się u mnie dziwne objawy, np. owłosienie na twarzy, bóle brzucha, nieregularne miesiączki. Czytałam, że mogą to być objawy PCOS. Proszę o pomoc. Jak powinnam się zachować przy 1. wizycie u lekarza?
17 LAT ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim powinnaś wybrać się do lekarza. Tylko on może stwierdzić, co tak naprawdę kryje się za wspomnianymi przez Ciebie objawami. Nie podejmę się diagnostyki Twojego problemu. Musisz udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do specjalisty: endokrynologa/ginekologa. Jak powinnaś zachować się u lekarza? Przede wszystkim szczerze mówić o swoich problemach, wątpliwościach.

Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia