Plama na kości a rezonans magnetyczny
robiłem rezonans i ortopeda zauważył jakiś małą plamą na kości biodra, a robiłem dlatego, że mnie boli biodro w pewnych pozycjach albo jak trenuję w siatkówkę, radiolog opisał, że chrzęstniak z putajnikiem inie wiem co etraz o tym myśleć, jak nie rak to co to może być?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, chrzęstniak nie jest rakiem, jest to nowotwór łagodny, który rosnąc może powodować opisywane dolegliwości bólowe. Guz powinien być jedynie obserwowany, jeżeli znacznie zwiększy swoje rozmiary, lub dolegliwości bólowe będą się nasilać, to w zależności od lokalizacji może istnieć możliwość jego chirurgicznego usunięcia.