Plamienia a NuvaRing

Witam. Od 3 lat używam antykoncepcji NuvaRing. Miesiąc temu ominęłam tygodniową przerwę w antykoncepcji. Po 2 dniach od włożenia nowego krążka pojawiły się plamienia, które trwały przez cały 3 tygodniowy cykl. Natomiast po wyjęciu krążka okres się nie pojawił (wciąż mam skąpe plamienia). Jutro powinnam włożyć kolejny krążek. Czy mam powody do niepokoju? Dodam że sporadycznie zdarzało mi się już omijać przerwę w antykoncepcji i nie miałam żadnych problemów. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne sytuacje mogą mieć związek z wahaniami hormonalnymi, które mogą pojawiać się w trakcie stosowania antykoncepcji.