Plamienia, brak okresu

Witam, po pierwszym opakowaniu tab. antykoncepcyjnych nie dostałam okresu, lecz w trakcie ich stosowania miałam niewielkie plamienia byłam u lekarza i powiedział, że w ciąży nie jestem, ewentualnie jakieś skutki uboczne. Wiem, że może panikuję, ale jestem w połowie brania drugiego opakowania i wystąpiły dość obfite plamienia/krwawienia i to kilka godzin po stosunku. Wcześniej mi się to nie zdarzało [tab. biorę bardzo regularnie]. Obawiam się czy to może być coś bardziej poważnego niż zwykłe skutki uboczne. Proszę o poradę co to może być i czy udać się od razu do lekarza, czy poczekać, czy przy 3 op. też się to powtórzy i dopiero iść. Z góry bardzo dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjmowała Pani tabletki regularnie, nie stosowała innych leków, nie wystąpiły nudności/wymioty, to plamienia są najprawdopodobniej skutkiem ubocznym stosowanych tabletek. Plamienia zwykle ustępują w ciągu 2-3 opakowań, więc powinna Pani spokojnie poczekać do tego czasu. Proponuję również na razie nie łączyć opakowań celem przesunięcia miesiączki (chyba, że będzie to konieczne z powodu pominiętej tabletki).