Plamienia i brak miesiączki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. W dniach 4-8 sierpnia zaczełam plamić krwią, w dniu 13.08 powinnam mieć miesiączke lecz ona się nie pojawiła ,w ostatnich dniach miałam gęsty biały śluz z pochwy . Współżyjemy z chłopakiem od paru lat zabezpieczamy sie prezerwatywami , uprawiamy również seks analny. Czy to plamienie mogę zaliczyć do miesiączki ? Czy mogę być w ciąży ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Plamienie to plamienie a miesiączka to miesiączka. Jeśli się Pani zabezpiecza prawidłowo, to ryzyka ciąży nie ma. Wskazany kontakt z ginekologiem w celu poszukiwania przyczyny opóźnienia miesiączki.