Plamienia i wczesna ciąża

Witam, jestem bodajże w 4 tyg. ciąży potwierdzonej przez lekarza, jednak lekarz nie zobaczył nic na USG. Czy może być to ciąża pozamaciczna? Ostatnia miesiączka zaczęła się 26.07. Moje cykle są regularne (28 dni). Dnia 6.08 doszło do stosunku. 6 dni po stosunku wystąpiło niewielkie plamienie. (Najpierw brązowe, później różowe). Przypominało to zabrudzony śluz. Wyglądało to tak: plamienie - dzień przerwy - plamienie - dzień przerwy - plamienie. Od tego czasu plamienia ustały. Dzień po ustąpieniu plamień wykonałam test ciążowy. Wynik pozytywny, z tym że druga kreska bardzo, bardzo słabiutka, ledwo widoczna (dodam, że było to na 5 dni przed terminem spodziewanej miesiączki. Następny test wykonałam dzień przed terminem miesiączki, wieczorem. Tym razem kreska silniejsza, pozwalająca bez problemu stwierdzić wynik pozytywny. Kolejny test wykonałam dzień po terminie miesiączki (rano). Wynik znowu pozytywny. Kreska gruba. Czy dnia 24 sierpnia ginekolog powinien już zobaczyć coś na USG? Czy może być to ciąża pozamaciczna?

Witam serdecznie! W przypadku uzyskania 3 pozytywnych wyników testów ciążowych ciąża jest niemal pewna. W dniu badania była Pani w 5 tygodniu i 1 dniu ciąży. Na tym etapie pęcherzyk ciążowy może nie być jeszcze widoczny. Zwykle jesteśmy w stanie potwierdzić ciążę na przełomie 5/6 tygodnia ciąży. W przypadku ciąży pozamacicznej zarodek zagnieżdżony jest w miejscu atypowym, ale i tam jest on możliwy do uwidocznienia. W obecnej sytuacji, jeżeli zależy Pani na ostatecznym potwierdzeniu ciąży może Pani oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej. Ryzyko ciąży pozamacicznej wynosi 1:50. Jeżeli nie ma Pani dolegliwości bólowych podbrzusza, plamień z dróg rodnych, nie przechodziła Pani zabiegów na jajowodach, nie była Pani wcześniej w ciąży ektopowej to ryzyko to nie ulega podwyższeniu. Pozdrawiam