Plamienia międzymiesiączkowe a podejrzenia plamienia owulacyjnego

Witam, mam takie pytanie, otóż w listopadzie okres miałam 12, w grudniu dostałam 8 i nie wiem co się dzieje, bo dziś zauważyłam lekkie plamienie krwi z wydzieliną taką brązową. Kochałam się z mężem, ale w prezerwatywie, raz nam pękła, było to 14 grudnia, ale nie doszedł we mnie. Co może oznaczać to plamienie?

Witam serdecznie! Plamienia międzymiesiączkowe są objawem niespecyficznym. Trudno ustalić jego etiologię bez przeprowadzania badania lekarskiego. Opisywany charakter plamienia przemawia za jego niewielkim nasileniem. Czas wystąpienia pokrywa sie z czasem owulacji, dlatego nie można wykluczyć, iż jest to plamienie owulacyjne. Do stosunku doszło najprawdopodobniej jeszcze w czasie trwania dni niepłodnych, dlatego ryzyko ciąży jest znikome. W obecnej sytuacji powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa, który wykluczy inne przyczyny plamień takie jak infekcja, nadżerka, polip itp. Pozdrawiam