Plamienia po poronieniu - czy mogę być bezpłodna?

Witam.
Mam pytanie, a mianowicie poroniłam samoistnie ok. 2 miesiące temu. Po około miesiącu dostałam normalną miesiączkę ale do tej pory zdarzają mi się plamienia, nie są obfite ale są. Niestety nie byłam u lekarza ginekologa od tamtej pory. Wybiorę się jak najszybciej tylko tu z wizyta trzeba czekać, boję się że nie będę mogła mieć przez to dzieci.
Czy istnieje taka możliwość?? Wydaje mi się, że prawdopodobnie zostały mi jakieś pozostałości po ciąży? Czy w przypadku resztek potrzebne będzie łyżeczkowanie? Czy może są jakieś tabletki?
Dziękuję z góry za odpowiedź, Małgorzata

Dzień dobry!

We wczesnej ciąży po poronieniu samoistnym zazwyczaj nie trzeba wykonywać wyłyżeczkowania jamy macicy, jednak niezbędne jest wykonanie badania USG by stwierdzić, czy nic nie pozostało w jamie macicy. Jeśli Pani nie krwawi do tej pory i nie było badania USG to po pierwsze mogą być resztki, które mogą spowodować krwotok lub może być nadal ciąża żywa lub obumarła.
Dlatego niezbędna jest wizyta u ginekologa, by ocenić co się dzieje w jamie macicy.
Po poronieniu samoistnym nie powinno być problemów z zajście w kolejną ciąże, oczywiście zależy to od przyczyny poronienia i Pani zdrowia.

Z poważaniem