Plamienia podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej

Witam! Od 3 miesięcy jestem na diecie i ćwiczę - cel -10kg i chyba tu szukałam odpowiedzi na moje kłopoty. Okres dostawałam zawsze regularnie i teraz czekałam, aby ok. 30 lipca - 1 sierpnia pojawił się i nagle zaczął się spóźniać. 2 sierpnia zrobiłam rano test ciążowy - wyszedł negatywny. Więc jak co czwartek poszłam na trening i siłownię. Gdy wróciłam zauważyłam, że zaczynam plamić. Pomyślałam, że wszystko ok i okres się zaczyna, więc w czwartek 2.08 zażyłam też 1 tabletkę antykoncepcyjne, bo jestem w związku i chcę dbać o zabezpieczenie. Nagle po dwóch dniach plamienia w sobotę - niedziele. Plamienie znika. W poniedziałek również cisza. Poszłam zrobić sobie badania, morfologię i miałam jedynie hematokryty lekko obniżone, całość wręcz wzorcowa. Plamienie znowu pojawiło się w środę 8.08. raz mocniej, raz mniej i tak jest do dziś. Zaczynam się zastanawiać co się dzieje, ze mną. Nadal jem tabletki, nie przerwałam im przyjmowania. Niestety ze względu na urlop do lekarza zapisana jestem dopiero na 1 tydzień września. Możecie mnie wcześniej jakoś uspokoić.

Pytanie zadane 16-09-2012r. o 04:15
lek. Dominik Siutka porady udziela lek. Dominik Siutka

absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie

Porada eksperta

Witam! Prawdopodobnie plamienia, które Pani doświadczyła spowodowane są tabletkami antykoncepcyjnymi. Jest to po nudnościach drugie najczęstsze działanie niepożądane tych środków. Szkoda, że nie napisała Pani czy właśnie zaczęła brać tabletki czy bierze już od dłuższego czasu. Proponuje odstawić antykoncepcje i w możliwie najbliższym terminie udać się do ginekologa żeby dobrać, bardziej odpowiadające dla Pani środki. Oczywiście krwawienia międzymiesiączkowe mogą być również wywołane innymi przyczynami takimi jak zaburzenia hormonalne, nadżerki, polipy i stany zapalne szyjki i macicy. Nie należy się niepokoić 2-3 dniowym spóźnieniem się miesiączki. Proszę jednak pamiętać, że szybka utrata masy ciała i intensywny wysiłek fizyczny może doprowadzić do całkowitego zatrzymania miesiączki. Dlatego proszę nie dopuszczać do chudnięcia więcej niż 1kg tygodniowo. Proponuje również zrezygnować lub przynajmniej zmniejszyć intensywność ćwiczeń na siłowni, przynajmniej do czasu wizyty u lekarza i rozwiązania problemu krwawień. Pozdrawiam

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! W ostatnim opakowaniu przy 23 tabletce wymiotowałam, więc stwierdziłam, że 24 nie wezmę...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Pomylenie tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Co się dzieje w przypadku pominięcia przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych w ostatnim tygodniu...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Zmiany w piersi - czy mogą być groźne?

Witam, mam 23 lata i od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, w związku z tym moja dr ginekolog...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
Zwymiotowanie pierwszej tabletki po przerwie

Witam, mam następujący problem. Po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o stałej...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Plamienie jako pierwszy dzień krwawienia

Witam! Mam 17 lat, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Zwykle miesiączka rozpoczyna...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Wymioty i dodatkowa tabletka antykoncepcyjna

Witam! Biorę tabletki Jasmin. Dziś jest 20 dzień bieżącego opakowania. Tabletki zażywam o stałej...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij