Plamienia podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej

Witam! Od 3 miesięcy jestem na diecie i ćwiczę - cel -10kg i chyba tu szukałam odpowiedzi na moje kłopoty. Okres dostawałam zawsze regularnie i teraz czekałam, aby ok. 30 lipca - 1 sierpnia pojawił się i nagle zaczął się spóźniać. 2 sierpnia zrobiłam rano test ciążowy - wyszedł negatywny. Więc jak co czwartek poszłam na trening i siłownię. Gdy wróciłam zauważyłam, że zaczynam plamić. Pomyślałam, że wszystko ok i okres się zaczyna, więc w czwartek 2.08 zażyłam też 1 tabletkę antykoncepcyjne, bo jestem w związku i chcę dbać o zabezpieczenie. Nagle po dwóch dniach plamienia w sobotę - niedziele. Plamienie znika. W poniedziałek również cisza. Poszłam zrobić sobie badania, morfologię i miałam jedynie hematokryty lekko obniżone, całość wręcz wzorcowa. Plamienie znowu pojawiło się w środę 8.08. raz mocniej, raz mniej i tak jest do dziś. Zaczynam się zastanawiać co się dzieje, ze mną. Nadal jem tabletki, nie przerwałam im przyjmowania. Niestety ze względu na urlop do lekarza zapisana jestem dopiero na 1 tydzień września. Możecie mnie wcześniej jakoś uspokoić.

Witam! Prawdopodobnie plamienia, które Pani doświadczyła spowodowane są tabletkami antykoncepcyjnymi. Jest to po nudnościach drugie najczęstsze działanie niepożądane tych środków. Szkoda, że nie napisała Pani czy właśnie zaczęła brać tabletki czy bierze już od dłuższego czasu. Proponuje odstawić antykoncepcje i w możliwie najbliższym terminie udać się do ginekologa żeby dobrać, bardziej odpowiadające dla Pani środki. Oczywiście krwawienia międzymiesiączkowe mogą być również wywołane innymi przyczynami takimi jak zaburzenia hormonalne, nadżerki, polipy i stany zapalne szyjki i macicy. Nie należy się niepokoić 2-3 dniowym spóźnieniem się miesiączki. Proszę jednak pamiętać, że szybka utrata masy ciała i intensywny wysiłek fizyczny może doprowadzić do całkowitego zatrzymania miesiączki. Dlatego proszę nie dopuszczać do chudnięcia więcej niż 1kg tygodniowo. Proponuje również zrezygnować lub przynajmniej zmniejszyć intensywność ćwiczeń na siłowni, przynajmniej do czasu wizyty u lekarza i rozwiązania problemu krwawień. Pozdrawiam