Plamienia przed miesiączką i poziom TSH tarczycy - z czym to się łączy?

Witam!
Od kilku miesięcy przed spodziewaną miesiączką pojawiają mi się plamienia (nawet na tydzień przed), a potem miesiączka trwa zazwyczaj 7 dni. Byłam na początku tych dolegliwości u ginekologa i lekarz stwierdził, że tak może się zdarzać, miałam robione USG, które wyszło prawidłowo. Już nie wiem, jak mam liczyć te cykle.
Na początku ten „właściwy” okres miałam co 27-28 dni (przed nim różnie 3-4 dni plamień lub nawet 6). Teraz ten okres też jest już nieregularny. Zastanawiam się, czy może mieć to związek z TSH tarczycy, otóż chodzę do kontroli do endokrynologa (z powodów guzków tarczycy - guzki obojętne) i ostatnio miałam TSH w górnej granicy.
Lekarz nie przepisał żadnych tabletek, gdyż stwierdził, że jest jeszcze w normie, zalecił jedynie spożywać ryby morskie. Czy te plamienia mogą mieć związek z tarczycą? Mam też wadę serca - dwupłatkowa zastawka aortalna - czy branie ewentualnych leków hormonalnych nie jest w tym przypadku przeciwwskazane?
Chciałam jeszcze dodać, że w ciągu 4 miesięcy przytyłam 5 kg - zawsze byłam szczupła, z trudem nabierałam wagi.
Mam 29 lat i 2,5 roku temu urodziłam, ciąża od 6 miesiąca była zagrożona przedwczesnym porodem ( ur. 37 tydz.). Czy zajście w drugą ciążę będzie niemożliwe? Wiem, że moja mama, jak była w ciąży ze mną, miała plamienia do 4 miesiąca, tak sobie pomyślałam, że plamienia + przytycie, to może ciąża (z głupoty chyba zrobię test).
Proszę o odpowiedź na powyższe pytania.

Dzień dobry!
Pani lekarz ma rację. Plamienia mogą poprzedzać miesiączkę i jest to całkiem normalne.
Jeśli poziom hormonów tarczycy jest w normie, to możemy uznać, że nie jest on czynnikiem powodującym zaburzenia miesiączkowania.
Jeśli już ma Pani jedno dziecko, to znaczy, że jesteście Państwo płodni i nie powinno być problemu z drugim dzieckiem.
Z poważaniem