Plamienia przed okresem przy niedoczynności tarczycy

Kiedy mój chłopak pieści mnie palcami (krótko przed okresem ok 2/3 dni przed) pojawia mi się niewielkie plamienie koloru czerwonego lub brązowego. Mam niedoczynność tarczycy a wiem że problemy z okresem mogą być tym spowodowane. Pomimo tego że zawsze się zabezpieczmy boję się czy to przypadkiem nie ciąża, chociaż okres zawsze mam terminowo.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W celu wykluczenia ciąży niezbędne jest wykonanie testu ciążowego. Jeżeli jednia zabezpieczali się Państwo przy każdym stosunku ryzyko ciąży jest minimalne.

Plamienia na kilka dni przed każdym cyklem wywołane są najczęściej niedomogą lutealną. Zaburzenia hormonalne tarczycy także mogą objawiać się w ten sposób. Jeżeli jednak do krwawienia dochodzi przy każdym zbliżeniu bardziej prawdopodobna jest nadżerka.

W związku z powyższym wskazana jest wizyta u ginekologa, który uszczegółowi wywiad i Panią zbada, by ostatecznie rozpoznać przyczynę Pani dolegliwości.
Pozdrawiam.