Plamienia przy antykoncepcji hormonalnej

Witam, od lutego tego roku stosuję pigułki R****, co drugie - trzecie opakowanie mam krwawienia międzymiesiączkowe, w tygodniu poprzedzającym 7 -dniową przerwę. W tym miesiącu objawy się powtórzyły przy czym towarzyszy im brak krwawienia w czasie. kiedy powinien on wystąpić (było jedynie jednodniowe małe plamienie), wystąpiły jednak objawy, które towarzyszą menstruacji np ból w podbrzuszu. Zaznaczam, że wszystkie tabletki wzięłam o tej samej godz., wyniki cytologii mam dobre. Czy jest to efekt ubocznym brania antykoncepcji hormonalnej, czy jestem nadal zabezpieczona przed ciążą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie, nie stosowała Pani równocześnie leków obniżających ich skuteczność nie ma powodu do niepokoju-ich skuteczność jest zachowana.
Krwawienia międzymiesiączkowe mogą występować w pierwszych cyklach od rozpoczęcia przyjmowania antykoncepcji. U Pani trwa to jednak za długo. Sugerowałabym kontakt z Pani lekarzem ginekologiem, który zbierze dokładny wywiad i lepiej Panią zbada. Być może niezbędne będzie zmienienie preparatu.

Pozdrawiam.