Plamienia z domieszką krwi a starania o ciążę

Witam staramy się z mężem o dziecko. Ten cykl z duphastonem współżycie było w dni owulacyjne tj. 13 dc ( cykle monitorowane z potwierdzeniem owu) od 19 dc mam brązowe plamienia z domieszką jasnej krwi trwają już 3 dni od 18 dc przyjmuję duphaston ( cykle ok 28 dni)Okres powinnam mieć za tydzień . Czy mogą być to objawy związane z plamieniem implantacyjnym lub przyjmowaniem duphastonu? testy ciążowe są negatywne Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie może być zarówno plamieniem implantacyjnym jak też może być wynikiem działania Duphastonu. Może być to również wynik zaburzeń hormonalnych lub innych patologii narządu rodnego. Póki co proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli plamienie nie ustąpi, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.