Plamienia z dróg rodnych a upadek

Od półtora tygodnia pojawiły się u mnie wcześniej nie występujące plamienia w kolorze brązu. W tym samym czasie zaczęłam przyjmować Asparaginnian extra (2 x dziennie). Jednak to nie wszystko. W ten sam dzień poślizgnęłam się i upadłam. Na drugi dzień zaczęły pojawiać się plamienia i trwają do dziś. Okres przypada na 27 luty. Plamienie nie jest obfite, ale czytając na forum różne jego objawy troszeczkę się przestraszyłam. Mogę chyba też wykluczyć ciążę, bo współżyłam dwa miesiące temu, a badania krwi, które robiłam w tym miesiącu dałyby jakieś wyniki pod tym kątem.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Szczerze mówiąc nie wiązałabym tych plamień z Asparaginianem ani z upadkiem. Natomiast bez zebrania dokładnego wywiadu dotyczącego Pani stanu zdrowia oraz bez możliwości zbadania Pani trudno mi powiedzieć, z czym mogą być one związane. Myślę, że w takiej sytuacji powinna Pani w pierwszej kolejności udać się do ginekologa. Wiele chorób ginekologicznych może powodować takie plamienia (mięśniaki, polipy, nadżerki), może się ono także wiązać z zaburzeniami hormonalnymi. Dopiero po dokładnym badaniu ginekologicznym będzie można powiedzieć coś więcej w tej kwestii. Pozdrawiam!