Plamienia ze skrzepami zamiast miesiączki

Witam,
proszę o pomoc, nie wiem co mam robić? 23.12 miałam miesiączkę, cykl mam 24 dniowy i następną powinnam dostać 16. 01 ale nie dostałam, za to 21, 22 zaczęłam plamić tak jakby było koniec okresu. 23 było troszkę więcej, ale pokazały się skrzepy, a 24 już nic.
Nie wiem co to możne być? Czy mogłam zajść w ciążę? Piersi mam nabrzmiałe, ale żadnych innych objawów, tylko bardziej opuchnięty brzuch. Co mam robić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Najczęstszą przyczyną opóźniania się miesiączki jest ciąża. W pierwszej kolejności powinna Pani więc wykonać test ciążowy (polcam artykuł:http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Pani problem może jednak również być spowodowany np. stresem, wywołującym chwilowe wahania hormonów. Jeżeli wykluczy Pani ciążę (test da wynik negatywny), a miesiączka nadal nie będzie się pojawiać przez najbliższe kilka tygodni, przydatna może się okazać wizyta u lekarza-ginekologa i badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!