Plamienie, dodatni test - czy mogę się już cieszyć?

Witam serdecznie!
Ostatnią miesiączkę miałam 19 XII, 29 XII współżyłam z mężem, więc zaczęły mi się właśnie wtedy dni płodne, od tego czasu czułam się troszkę inaczej, a dzisiaj rano, gdy wstałam, zauważyłam na bieliźnie jakby taką przyschniętą krew, taką jak pod koniec miesiączki, a powinnam ją dostać 16 I, więc zrobiłam test ciążowy, który wyszedł dodatnie.
Moje pytanie jest następujące, czy mogę się już cieszyć, skąd te plamienia i kiedy należy wybrać się do lekarza.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Gratuluję - dodatni test jednoznacznie świadczy o tym, że zaszła Pani w ciążę. Delikatne plamienia są w pierwszym trymestrze ciąży zupełnie naturalne, szczególnie w terminach, w których zwykle wypadałyby miesiączki. Może Pani już teraz umówić się na pierwszą wizytę do ginekologa, który będzie prowadził Pani ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!