Plamienie i krwawienie a karmienie piersią od 13. miesięcy

Witam, karmię piersią moją córkę już 13 miesiąc od 3 tygodni zaczęłam plamić i krwawic na zmianę raz mocniej raz prawie nic.Z moim problemem byłam u ginekologa który po zbadaniu mnie stwierdził że jest wszystko w porządku a to nie może być miesiączka skoro karmię. Dostałam tabletki exacil niestety już po pierwszej źle się czułam w dodatku przeczytałam że przenikają do mleka i odstawiłam opakowanie. Czy to możliwe że to miesiączka i że pierwsza może tyle trwać? Bardzo proszę o pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, miesiączka może pojawić się podczas karmienia piersią, zwłaszcza, jeżeli dziecko nie jest wyłącznie karmione mlekiem matki, ale przyjmuje też inne pokarmy (a w tym wieku już powinno). Przedłużające się krwawienie wymaga jednak wyjaśnienia przyczyny i nie pozostaje obojętne dla Pani zdrowia.