Plamienie i silny ból podbrzusza oraz stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Obecnie jestem 7,5 tyg. po porodzie. Nie karmię piersią. Kilka dni temu pojawiło się niewielkie plamienie, aż w końcu krwawienie. Towarzyszył temu silny ból podbrzusza. Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Jednak krwawienie trwało tylko jeden dzień. Zastanawiam sie czy to w ogole był okres i czy teraz jestem zabezpieczona.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.