Plamienie i skrzepy - czy to mogło być poronienie?

Witam serdecznie,
mam 21 lat i jestem mamą 1,5 rocznego dziecka. Ostatnią miesiączkę miałam 19 października zazwyczaj mam co 29 dni ale nie tym razem. Okres spóźniał mi się, poczekałam jeszcze parę dni i 24 listopada zaczęłam plamić, myślałam że może rozkręci mi się i dostane okres trwało to 4 dni, a ostatnie 2 dni to były bóle podbrzusza, bóle mięśni, brak apetytu i ogólnie złe samopoczucie. Następnego dnia zaraz po plamieniu pojawił się okres i w kolejnym dniu rano zauważyłam na podpasce taki jakby skrzep.

Z tym, że to była taka kulka ciemna połączona z czymś jaśniejszym, nie wiem jak to nazwać ale dwa skrzepy jeden okrągły ciemny drugi podłużny i jasny były one takie miękkie i troszkę klejące. Niestety nie zrobiłam testu płytkowego i nawet nie wiem czy to mogła być ciąża?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, by do poronienia doszło w dniu spodziewanej miesiączki, choć teoretycznie jest to możliwe.
Objawy, które Pani opisuje wskazują raczej na bardzo obfite krwawienia miesięczne. Krew zalegająca w macicy mogła utworzyć skrzep.
Radziłabym spokojnie poczekać do następnej miesiączki. Jeżeli w jej trakcie ponownie pojawią się skrzepy proponowałabym udać się do ginekologa w celu diagnostyki zmiany charakteru miesiączki. Takie skrzepy mogą bowiem być spowodowane polipami, mięśniakami macicy, czy nawet zaburzeniami krzepnięcia.

Pozdrawiam.