Plamienie kilka dni przed okresem a przerwanie błony dziewiczej

Dzien dobry mam 18 lat. Zwykle moj okres trwa 4 lub 5 dni i jest w miare regularny. 27 grudnia przezylam z chlopakiem swoj pierwszy raz i 28 tez sie kochalismy. 29 grudnia czyli dwa dni po moim pierwszym stosunku mam albo slabszy okres albo plamienie. Okres powinnam dostac 2 stycznia. Czy to jest krew wynikajaca z przebicia blony ?

Istnieje takie prawdopodobieństwo że plamienie jest związane z defloracją, w przypadku przedłużającego się plamienia wskazana konsultacja ginekologiczna.