Plamienie o zabarwieniu czerwonym i brązowym po porodzie

Jestem 13 dni po porodzie. Przez pierwsze 3 dni miałam dość obfite krwawienia. Później pojawiło sie plamienie o zabarwieniu lekko czerwonym i następnie brązowym. Od kilku dni zaczęłam mieć obfite krwawienie i pojawiły się skrzepy. Czy to coś niepokojącego? Wcześniejsze plamienie rzeczywiście trwało krótko. Czy są powody by sie martwić?

Witam serdecznie! Nasilenie się plamienia z dróg rodnych jest wskazaniem do konsultacji ginekologicznej. O ile krwawienie może utrzymywać się do 3 tygodni, tak prawidłowo, powinno ono zmniejszać swoją objętość. Nasilenie się krwawień w okresie połogu, może wskazywać na nieprawidłowe gojenie macicy w miejscu przyczepu łożyska, na obecność resztek tkanki łożyskowej lub zapalenie błony śluzowej macicy. Ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości możliwe jest jednak wyłącznie po uprzednim przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Pozdrawiam