Plamienie po łyżeczkowaniu - jak długo może trwać?

Witam! 21 marca miałam zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. Lekarze mówili, że kwawienie może trwać do 10 dni. U mnie plamienie trwało 26 dni, później były cztery dni przerwy i dostałam miesiączkę (tak sądzę), krwawienie było bardzo obfite przez dwa dni i kolejne normalne tak jeszcze 9 dni, następnie plamiłam przez 5 dni. 7 dni przerwy i znowu zaczełam plamić. Dzisiaj dostałam miesiączkę wraz z krwią wydobyło się ze mnie jakieś dziwne coś. Najpierw myślałam, że to skrzep, ale gdy się przyjżałam to okazało się, że miało to śrenicę ok. 2 cm było zbite i wyglądało jak kawałek jelita ze zrostami takie sine i kawałkami mięśnia przekrwione. Bardzo mnie to zaniepokoiło. Trzy dni temu byłam u ginekologa i mówił, że wszystko jest dobrze, że plamienie może się zdarzać przed miesiączką i po. Przepisał Cyclonamine i powiedział, że to powinno pomóc. Czy to co się ze mną dzieje jest normalne? Czy to oznacza, że zabieg został żźe wykonany? Nie wiem co mam robić. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

Krwawienie po zabiegu łyżeczkowania może trwać nawet do 2 tygodni. Jeżeli po tym czasie plamienie będzie się utrzymywać, konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza ginekologa. Ze względu na długi czas krwawienia istnieje ryzyko, że zabieg nie został przeprowadzony doszczętnie, a w macicy pozostały resztki endometrium.

Zaordynowany Pani lek ma działanie przeciwkrwotoczne i służy jedynie leczeniu objawowemu. Nie napisała Pani jednak, czy krwawienie ustąpiło po jego zażyciu. Jeśli tak, a nie ma Pani podwyższonej temperatury czy bólu brzucha może Pani spokojnie poczekać na kolejną miesiączkę.

Jeżeli zauważyła Pani u siebie powyższe objawy lub plamienie nadal się utrzymuje powinna Pani powtórnie zgłosić się do ginekologa, najlepiej tego, który wykonywał zabieg.

Pozdrawiam.