Plamienie po pierwszym razie - co ono oznacza?

Jestem 2 tygodnie przed okresem, a nawet trochę więcej. Przedwczoraj uprawiałam pierwszy raz seks z moim chłopakiem. Było dużo krwi, a teraz jest już 2 dni po... i znowu pojawiło się krwawienie - co prawda małe ilości, no ale jest. Pomóżcie! Co to oznacza?!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
plamienie/krwawienie po pierwszych stosunkach ma związek z przerwaniem ciągłości błony dziewiczej. Czasami nie występuje ono wcale, a w innych przypadkach jest ono bardzo obfite. Jeżeli wydzielina nie jest obfita, to nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam