Plamienie po przyjęciu tabletki awaryjnej a możliwość ciąży

W poprzednią sobotę ,tj.21.06 kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia(nie zażywam tabletek anty)On doszedł we mnie.Po 2godz zażyłam "tabletkę po"Dzisiaj w czwartek 26.06 zaczęło się plamienie. Na początku było brązowe(jak pod koniec miesiączki)teraz pojawiła się jasna krew,której podczas miesiaczki nigdy nie mialam(zawsze byla brazowa)na dodatek pojawil sie bol brzucha.Jutro chcialam zrobic test.Czy jest to mozliwe?Jest to plamienie czy miesiaczka?Jakie jest prawdopodobienstwo ciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli tabletkę zażyła Pani po 2 godzinach od stosunku, prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie. Opisane krwawienie jest natomiast najpewniej konsekwencją zażytego leku. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Gdyby miała Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.