Plamienie po stosunku. Jaka może być przyczyna?

Witam, od 3 miesiecy biorę tabletki Y***, staram się brać je regularnie. Ostatnio odbyłam stosunek, który skończył się we mnie. Po stosunku zauważyłam brązowy śluz, a po 3 dniach lekkie krwawnienie. Zostało mi jeszcze 7 tabletek do przejścia do białych placebo. Co to może oznaczać? Nigdy nie zdażyło mi się krwawić w trakcie brania tabletek.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie zapomnała Pani o przyjęciu tabletki, nie wystąpiły wymioty lub biegunka, nie stosowała Pani innych leków, to plamienie może być skutkiem:
1. mechanicznego urazu powstałego w trakcie stosunku,
2. zbyt małej ilości hormonów w tabletkach (konieczna może być zmiana preparatu).

Prosze również pamiętać, że plamienie w trakcie stosowania tableek antykoncepcyjnych jest jednym z najczęściej występujących działań niepożądanych. Stosuje Pani ten preparat krótko. Plamienia najczęściej występują na początku przyjmowania danego rodzaju tabletek. Wszystko powinno się unormować po 3-4 opakowaniach.