Plamienie podczas stosowania leku antykoncepcyjnego

Od 10 dni przyjmuje lek antykoncepcyjny i do tej pory plamie...czy to znaczy,ze musze odstawic ten lek...mam miesniaka macicy ok. 2 cm...czy to moze byc przyczyna tego plamienia...normalna miesiaczka trwala 5 dni...potem bylo dwa dni przerwy i zaczęło sie to plamienie...Prosze o pomoc...

W trakcie stosowania pierwszych trzech opakowań tabletek antykoncepcyjnych mogą występować plamienia z dróg rodnych. Zwykle ustępują w 1.- 3. miesiącu ich stosowania. Jeśli plamienia nasilą się wskazana jest wizyta u ginekologa.