Plamienie w 9 tygodniu ciąży

Witam. Mam pytanie odnośnie plamienia w czasie ciąży, a mianowicie, co może być tego przyczyną i jakie mogą być skutki tego? Od czasu do czasu pojawiają się niewielkie plamienia, nie jest to czysta krew, tylko raczej taki brżzowawy śluz. Nie jest to często, co kilka dni, delikatnie. Co to może być? Jak mam to odbierać? Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia w ciąży zawsze są objawem wymagającym wyjaśnienia.

Przeważnie plamienia na początku ciąży wynikają ze zbyt małego stężenia progesteronu

Normal

(hormon niezbędny dla prawidłowego przebiegu ciąży) lub przeciążenia organizmu.

Rzadziej takie plamienia mogą być oznaką niebezpiecznych sytuacji, jak zagrażające poronienie lub ciąża pozamaciczna (zagnieżdżenie się jaja płodowego poza jamą macicy, najczęściej w jajowodzie).

Aby to wyjaśnić, powinna Pani udać się do ginekologa. Najprawdopodobniej będzie konieczne wykonanie USG głowicą dopochwową i oznaczenie stężenia progesteronu. Ponieważ czuje się Pani dobrze, w grę raczej wchodzą początkowo wymienione przeze mnie problemy, które łatwo skorygować.