Plamienie w ciąży - 5 tydzień

Witam. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Wczoraj pojawiło się plamienie. Od razu zadzwoniłam do mojej pani ginekolog, która zrobiła usg . Okazało się, że jest wszystko ok, wymiary maleństwa jak na 5 tydzień również prawidłowe. Plamienie trwa 2 dzień, a ja przy podcieraniu pojawił się ciemnobrązowy skrzep. Jestem zaniepokojona, wciąż chodzę do toalety i sprawdzam co się dzieje. Czy któraś z was miała podobną sytuację??? Błagam o pomoc. Mąż mówi, żebym się tak nie przejmowała, a ja nie mogę przestać o tym myśleć.

Witam serdecznie!

Plamienia w pierwszych tygodniach ciąży zawsze wymagają konsultacji ginekologicznej. Do ustalenia przyczyny dolegliwości konieczne jest osobiste Pani zbadanie. Jeżeli lekarz nie zauważył istotnych odchyleń, to należałoby mu zaufać.

Jeżeli plamienie będzie się utrzymywać, sugerowałabym umówić się na powtórną wizytę, w trakcie której lekarz wykluczy niedomogę lutealną. W przypadku jej potwierdzenia konieczna będzie suplemetacja progesteronu.

Pozdrawiam.