Plamienie w dniu spodziewanej miesiączki

Witam, mam 27 lat w listopadzie poroniłam był to trzeci miesiąc ciąży, miałam zabieg wyłyżeczkowania. Pierwszy cykl po poronieniu był prawidłowy prawidłowa temperatura długość cyklu, i krwawienie było w normalnej ilości i długość krwawienia też była normalna (jak z przed ciąży). Teraz jest drugi cykl w połowie cyklu mnie zaczęły boleć piersi teraz w momencie gdy miałam dostać okres delikatnie zaczęłam plamic i boli mnie bardzo podbrzusze i odczuwam ból w okolicach jajników, dziś jest akurat trzeci dzień tego plamienia i krwi jest więcej ale nadal dolegliwości bólowe nie ustępują jak powinny przy normalnym okresie. Zaznaczę że współżyję z mężem ale nie stosuje żadnej nienaturalnej antykoncepcji tylko metodę termiczno objawową. Proszę aby Państwo nasunęli mi w jakim kierunku mogą być problemy czy to może są jakieś problemy hormonalne (i może to była ciąża)... czy mogą to być jakieś inne problemy , wiem że bez badań i wyników to tak ciężko.. ale proszę o nasuniecie jakie badania powinnam wykonać.. z góry bardzo dziękuję .. i Pozdrawiam. Marzena

Dzień dobry!

Dolegliwości, które Pani opisuje raczej nie mają związku z poprzednią ciążą czy zabiegiem, bo wystąpiłyby już w pierwszym cyklu.

Być może doszło do kolejnej ciąży i jeśli się  pojawia ból jajnika ciąża rozwija się w niewłaściwym miejscu. Po zabiegu powinniście Państwo zabezpieczać się przez 3 miesiące przed ciążą, żeby nie było być może takich komplikacji.
Powinna Pani zgłosić się na badanie USG do ginekologa, by obejrzał dokładnie narząd rodny.
z poważaniem