Plamienie w środku cyklu - co to może być?

Witam! Mam dość nietypowy problem. Dużo czytałam w Internecie, ale wolałabym, gdyby problem był rozwiązany raczej indywidualnie. Mam dwadzieścia lat, biorę tabletki (siódmy blister). Jutro wezmę ostatnią tabletkę z drugiego tygodnia. Problem wygląda następująco - od jakiegoś tygodnia (właściwie już dokładnie tydzień) występują u mnie plamienia. Nie wiem, co może być tego przyczyną. Myślałam, że to minie, ale niestety nie minęło.  Tym samym nie wiem, jakie powinno być moje dalsze postępowanie. Przy tym towarzyszą mi dziwne przykurcze podbrzusza. Dużo czasu spędzam siedząc. Im dłużej siedzę, tym przykurcze są mocniejsze. Nie wiem, co mam robić. Czy to jest normalne? Często się to zdarza. Jest to powszechny problem? Zgłosić się do ginekologa? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Yasmin11

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienia śródcykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Mogą się one utrzymywać przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek. Potem powinny ustąpić. Gdyby nie ustąpiły lub były bardzo dokuczliwe, należy zgłosić się do ginekologa celem zmiany leku na inny preparat.
Problem plamień śródcyklicznych podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jest dość częsty. Nie jest Pani odosobniona w tym problemie.

Pozdrawiam