Plamienie zamiast okresu - czy to choroba jajników?

Miesiączka spóźniła mi się 22 dni, chociaż do tej pory była regularna zawsze co 30 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 27 grudnia, więc termin następnej wypadł na koniec stycznia 2011, ale nic się nie działo, żadnych objawów, choć do tej pory zawsze miałam tzw. zespół napięcia przedmiesiączkowego. Zrobiłam 3 testy i żaden nie wskazał ciąży. Dziś pojawiła się miesiączka po 23 dniach, tzn. delikatne plamienie, ale ból tak samo nie do zniesienia jak zwykle. Niedługo powinien być następny już termin. Czy mogę być w ciąży. Czy coś z moimi jajnikami może być nie tak?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wyniki testów ciążowych należy traktować jako wiarygodne. Dlatego w zasadzie ciąża jest wykluczona.
Nieregularne cykle mogą być  związane m.in. z zaburzeniami hormonalnymi, torbielami jajników. Dlatego proponuję wizytę u ginekologa, aby wyjaśnić przyczynę Pani dolegliwości. Pozwoli to na postawienie rozpoznania oraz włączenie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam