Plamiste zagęszczenia widoczne w płacie górnym płuca prawego

plamiste zagęszczenia o śr. od 2 mm do 7mm widoczne w płacie górnym płuca prawego, w ich sąsiedztwie zmiany o typie matowej szyby. Zgrubienia opłucnowe i zmiany guzkowo-włókniste w obu szczytach większe po stronie prawej. Rozsiane zmiany włókniste i rozdemowe w miąższu obu płuc, miąższ płucny bez zm ogniskowych. Sladowa ilosc płynu w obu jamach opłucnej. Węzły chłonne nie są powiększone. O czym może świadczyć taki opis tomografii płuc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany opis wskazuje na liczne nieprawidłowości, które wskazują na układowe pochodzenie zmian. Koniecznie proszę skonsultować podany opis ze specjalistą pulmonologiem, który zbierze wywiad, zbada pacjenta oraz będzie miał możliwość zlecić badania dodatkowe(w tym panel badań immunologicznych).