Plamka, jakby po ugryzieniu, która przekształca się w "czerwony pierścień". Co to jest?

Witam, Mam taki problem - około miesiąc temu wyskoczył mi na plecach bąbel, jak od ugryzienia komara. Trochę swędziało, więc podrapałam. Na drugi dzień wyglądało już dosłownie jak poparzenie od papierosa. Z czasem ta plamka robiła się coraz większa i wygląda jak obręcz - środku jest w miarę normalna jasna skóra, która otoczona jest zaczerwienionym, idealnie okrągłym pierścieniem, wielkości 5 zł. Czasem to trochę swędzi, ale nie dokuczliwie. Już nie powiększa się, ale jest cały czas. Do tego około tydzień temu zobaczyłam w zupełnie innym miejscu taką małą krostkę, którą podrapałam i efekt jest ten sam. Teraz to jest taka jakby blizna od poparzenia o średnicy 1 cm. Nie mam pojęcia, co to może być, czy mam w domu jakiegoś takiego pająka, czy innego owada, który tak gryzie? Czy to jakieś uczulenie? Nie mam pojęcia. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety bez badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie da się odpowiedzieć na zadawane przez Panią pytania. Zmiany o takim charakterze mogą pojawiać się między innymi po ukąszeniu zakażonego kleszcza, w zakażeniach wirusami herpes, czy paciorkowcowym, może wystąpić również po stoswaniu niektórych leków, czy być efektem uczulenia czy schorzeń ustrojowych. Konieczna jest wizyta u lekarza - najlepiej udać się zarówno do internisty jak i dermatologa.

Pozdrawiam