Plamka krwi na bieliźnie w ciąży

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 8 marca (cykle 31-dniowe). Z wyliczeń wynika, że to 5 tydzień i 7 dzień. Pęcherzyk ma 6 mm i nie widać zarodka. Wczoraj na bieliźnie zauważyłam małą plamkę krwi, ale do tej pory już nic. Czy to naprawdę jest normalne? Dziękuję.

Witam! W dniu wysłania zapytania, tj. 18 kwietnia była Pani w 6 tygodniu i 6 dniu ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki. W położnictwie wiek ciąży liczymy nie od dnia potencjalnego zapłodnienia, ale od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Zamiennie posługujemy się pomiarami USG, które również pozwalają na określenie tygodnia ciąży. Podany wymiar pęcherzyka mieści się w normie, choć na tym etapie powinien być już widoczny zarodek, względnie czynność serduszka. W obecnej sytuacji powinna Pani umówić się na kontrolne USG za ok. 7-10 dni. Ustalenie właściwej przyczyny krwawienia możliwe jest wyłącznie po przeprowadzeniu badania lekarskiego. Warto wspomnieć, że każde plamienie w ciąży wymaga wizyty w gabinecie lekarskim. Jeżeli jednak była to jednorazowa sytuacja i faktycznie plamienie miało objętość jednej kropli, to wydaje się, że nie ma Pani podstaw do obaw i pilnego kontaktu z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!